Dorinel reușește prima victorie după cinci etape!** Oțelul – Pandurii 2-1

Oțelul Galați a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), formația Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a XXX-a a Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Didi, în minutele 41 și 44, în timp ce pentru oaspeți a înscris Al. Maxim, în minutul 12.

0-1: Grigoraș a centrat din partea dreaptă și Maxim a înscris cu latul de la 10 metri.

1-1: Antal a pătruns în partea dreaptă, i-a pasat în careu lui Didi și brazilianul l-a învins pe Mingote cu un șut de la 12 metri.

2-1: Perendija a reluat balonul cu capul în bara transversală și Didi pe fază a înscris pe spate de la 7 metri.

OȚELUL: Grahovac – Râpă, Perendija, Costin, S. Ilie – Neagu, Giurgiu – Antal, Didi, Iorga – Pena

Rezerve: Brăneț, Filip, Benga, L. Buș, Punosevac, Stromajer

PANDURII: Mingote – Ungurușan, Viera, Rada, Cardoso – Ad Rusu, Pintilii, Voiculeț – Maxim, Al. Grigoraș, C. Cristea

Rezerve: Lazar, Tătar, Nistor, Lemnaru, Vlăduți, Avramescu, Brata

Arbitri: Ed. Ioniță, Fl. Ungureanu, Al. Cerei

Patru meciuri fără victorie are Oțelul lui Dorinel, care este departe de locurile de Europa. La Galați vine o altă echipă lipsită de griji, Pandurii

CLICK AICI PENTRU COMENTARIUL MINUT CU MINUT AL MECIULUI

Marius Stan a avertizat că echipa sa ar putea să nu mai câștige nimic până la finalul sezonului. Oțelul și Pandurii sunt la egalitate în clasament, cu 43 de puncte

Publicat: 06 05. 2012, 21:21
Actualizat: 06 05. 2012, 21:45