Dorinel Munteanu, supărat pe Istvan Kovacs: „Prea ușor a rupt echilibrul jocului”

Tehnicianul echipei Astra Giurgiu, Dorinel Munteanu, a declarat joi seară, după meciul cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1, că arbitrul Istvan Kovacs a rupt prea ușor echilibrul jocului eliminând un fotbalist de la gruparea giurgiuveană, informează dolce-sport.ro.

„Este un punct meritat al echipei. Am avut în față o echipă valoroasă care are mare nevoie de puncte. Spre surprinderea mea am evoluat în zece din minutul 23. Prea ușor a rupt echilibrul arbitrul jocului. Mai mult de atât, a doua repriză meritam și un penalti. (…) Budescu a simțit o problemă musculară. Nu știu dacă pot să contez pe el în jocul cu Steaua„, a spus Dorinel Munteanu.

Formația Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, joi seară, pe teren propriu, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XXV-a a Ligii I, meci în care oaspeții au egalat spre final, după ce au jucat în inferioritate numerică din minutul 21 (după eliminarea lui Spătaru).

Golurile au fost înscrise de Cordoș ’68 pentru Pandurii și Seto Takayuki ’87 pentru Astra.