Dorinel Munteanu a fost scos din minți de arbitri: „Mi-au lăsat un gust amar! Ne-am obișnuit să jucăm cu Petrolul cu un om mai puțin”

Dorinel Munteanu este nemulțumit de arbitrajul de la partida cu Petrolul, pierdută de dunăreni cu 2-1. Antrenorul Oțelului nu contestă eliminarea din primul minut, ci modul în care „fluierașii” au condus mai departe partida.

„În primul rând, ne-am obișnuit să jucăm împotriva Petrolului cu un om sau cu doi oameni în minus. Anul trecut am jucat fără doi oameni. Sigur, eliminarea a fost corectă, însă maniera de arbitraj după aceea a lăsat de dorit. Este păcat, că astăzi a fost un spectacol sportiv între două echipe foarte bune. Spectacolul a fost însă stricat de arbitru, maniera de arbitraj mi-a lăsat un gust amar.

Eu îi respect pe toți arbitri din România, dar când vezi că te toacă așa mărunt este o aroganță la adresa echipelor. Dar nu poți să te pui cu ei, ei sunt la un nivel mare, noi suntem antrenori mici.

Am fost debusolați la început, dar ne-am reveni și în repriza a doua am controlat meciul până în minutul 80. Dacă mă gândesc ce s-a întâmplat, Petrolul a meritat victoria. Sunt lucruri despre care nu pot să vorbesc, pentru că îmi sare toată lumea în cap„, a declarat Dorinel Munteanu la DigiSport, în cadrul emisiunii Fanatik Show.

Publicat: 04 08. 2012, 23:48
Actualizat: 04 08. 2012, 23:49