Doi internaționali au debutat pentru „U”. REZUMAT VIDEO – Clujenii au pierdut amicalul cu Cernomoreț Odesa. Max Nicu a ratat un penalty!

„U”Cluj a disputat astăzi prima partidă de verificare din acest an, în cantonamentul din Antalya. Echipa lui Teja a pierdut cu 0-2 meciul cu Cernomoreț Odesa (locul 5 în prima ligă din Ucraina), însă evoluția „șepcilor- roșii” a fost încurajatoare. Ardelenii au avut ocaziii de gol, în special în repriza secundă, iar Max Nicu a ratat un penalty. Clujenii au folosit toți cei 6 jucători aduși în această iarnă, printre care și foștii internaționali Max Nicu și austriacul Gercaliu. Clujenii mai au programate încă 4 partide amicale: cu Wiener Neustadt (Austria), FSV Frankfurt (Germania), Hajduk Split (Croația) și FK Radnicki (Serbia). Mihai Teja a folosit câte o echipă pentru fiecare dintre reprize.

Prima repriză: Niculescu – Ciupe, Abrudan, I. Rada, Gercaliu – Lungu, Cristocea – Boutadjine, Calcan, Borza – Lemnaru

Repriza a doua: Dolha – Martac, Szilagyi, Ninu, Târnacop – Bucșa, I. Neag – Takacs, G. Ene, M. Nicu – Machado

Publicat: 21 01. 2014, 19:02
Actualizat: 22 01. 2014, 16:40