Djakpa a adus victoria Coastei de Fildeș

Constant Djakpa, fundașul ivorian de la Pandurii Târgu Jiu, a înscris vineri golul victoriei pentru naționala de tineret a Coastei de Fildeș în meciul cu SUA, 1-0 în cadrul fazei grupelor de la turneul de la Toulon. Djakpa a marcat în minutul 70, din penalty. În afară de fundașul stânga de la Pandurii, la ivorieni a fost titular și Emmanuel Kone, mijlocaș legitimat la campioana CFR Cluj

Constant Djakpa, fundașul ivorian de la Pandurii Târgu Jiu, a înscris vineri golul victoriei pentru naționala de tineret a Coastei de Fildeș în meciul cu SUA, 1-0 în cadrul fazei grupelor de la turneul de la Toulon.
Djakpa a marcat în minutul 70, din penalty. În afară de fundașul stânga de la Pandurii, la ivorieni a fost titular și Emmanuel Kone, mijlocaș legitimat la campioana CFR Cluj.

Publicat: 24 05. 2008, 21:18