„Discursul” lui Șumudică. Cum a „întors” soarta meciului cu CFR Cluj, la pauză: „Am dat niște picioare în câteva sticle, prin vestiar! Din păcate, l-am lovit pe Boldrin, dar am revenit”

Astra Giurgiu a obținut o remiză pe terenul CFR-ului, scor 1-1 și rămâne lider în Liga 1 și după Etapa 11.

Marius Șumudică s-a declarat mulțumit de rezultat după meci, precizând că obiectivul Astrei în meciul de la Cluj a fost „să nu piardă”. Condusă la pauză, Astra a arătat mult mai bine după cele 15 minute petrecute la vestiare și a restabilit egalitatea prin reușita lui Denis Alibec, din minutul 51.

Secretul lui Șumudică: un „conflict” în vestiar – „Din păcate l-am lovit pe Boldrin cu o sticlă”

Șumudică a dezvăluit că a avut o reacție nervoasă în pauza partidei, dar că asta i-a făcut pe jucători să iasă mai motivați pe teren în partea secundă.

„Punctul mă mulțumește. Am venit aici să nu pierdem, pentru că veneam după o înfrângere, în meciul cu Pandurii, când nu meritam să pierdem.

Iată că astăzi am revenit, chiar daca am jucat fără jumătate de echipă. Cei care au intrat s-au ridicat astăzi la nivelul absenților.

Lucrăm foarte mult la fazele fixe, suntem preocupați de aceste lucruri. Poți câștiga astfel de meciuri în care valorile sunt apropiate, din fazele fixe. Alibec este un jucător sensibil, trebuie să știi să cum să te porți cu el. Astăzi ne-a adus însă un punct!

(n.r. La pauză) Am dat niște picioare în câteva sticle pe acolo… și am revenit. Din păcate l-am lovit pe Ricky (n.r. Boldrin). Am generat un conflict…

Jucătorii au știut să interpreteze cele două partituri și asta arată că au un bagaj tactic bogat și o inteligență tactică ridicată”, a declarat Marius Șumudică după meci.

Publicat: 19 09. 2015, 23:18
Actualizat: 19 09. 2015, 23:20