Dinamoviștii au făcut scandal după meciul cu Astra: un geam de la vestiarul arbitrilor a fost spart! „O să plătiți voi!”

Dinamo a ratat victoria cu Astra în ultimul minut de joc. Deși au condus cu 2-0 și au avut și un om în plus după eliminarea lui Morais, elevii lui Andone nu au reușit să păstreze avantajul până la final.

Perseverența fotbaliștilor lui Șumudică, plus două decizii controversate luate de brigada lui Balaj au făcut ca partida să se încheie la egalitate. Mai întâi tușierul a considerat că mingea trimisă de Săpunaru din lovitură liberă a trecut de linia porții, apoi în minutul 90+3 Balaj a dictat un penalty după un duel între Kortzorg și Penedo.

Deciziile lui Balaj i-au enervat la culme pe dinamoviștii. Unul dintre jucătorii lui Andone și-a vărsat furia pe geamul de la vestiarul arbitrilor pe care l-a spart, informează DigiSport. În ciuda eforturilor brigăzii de arbitri și a observatorului partidei de a afla cine a comis acest gest, vinovatul a rămas anonim. Conform sursei citate, Marian Bucurescu (observatorul meciului) a încercat să afle de la angajații firmei de pază cine este vinovat, însă aceștia au refuzat să-i ofere vreun nume.

Bucurescu a trecut incidentul în raport și i-a transmis unuia dintre oficialii lui Dinamo: „O să plătiți voi!”. Firma de pază ar putea fi amendată pentru faptul că a refuzat să dezvăluie numele autorului, însă amenda va fi suportată de clubul Dinamo.

Publicat: 30 10. 2016, 13:07
Actualizat: 30 10. 2016, 13:08