Dinamo îi vrea pe Martinus și Ngadeu. Șfaițer: „Îi dăm doar dacă primim o ofertă de nerefuzat”

Dinamo s-a interesat în această iarnă de transferurile lui Ngadeu și Martinus de la Botoșani. Președintele moldovenilor, Cornel Șfaițer, spune că cei doi pot fi vânduți doar pentru oferte foarte bune

Clubul din Ștefan cel Mare caută să se întărească în această pauză competițională. După aducerea lui Marius Niculae, oficialii câinilor se interesează să întărească linia defensivă, slăbită după ce Grecu, Adi Popa II și, mai nou, Cordoș, nu mai fac parte din lot. Drept urmare, doi dintre jucătorii pe care Dinamo încearcă să îi aducă în această pauză competițională sunt Ngadeu, fundaș central, și Martinus, mijlocaș dreapta, ambii de la Botoșani. „Am negociat cu domnul Negoiță, dar nu pot spune că am ajuns la o concluzie. Nu suntem grăbiți să vindem nimic pentru că ne interesează să terminăm cât mai sus în clasament. Dacă va veni o ofertă de nerefuzat, o să îi dăm, dar nu e vorba despre așa ceva. Poate la vară mai discutăm„, a spus Șfaițer, președintele lui FC Botoșani pentru ProSport.

Cei doi i-au impresionat pe șefii câinilor la meciul din turul campionatului, câștigat de Botoșani cu 3-2. La acea partidă, Ngadeu a înscris golul de 2-1, în timp ce Martinus a pasat decisiv pentru primul gol al moldovenilor.