Dinamo – Bursaspor 1-3, în primul meci de pregătire din stagiul din Turcia

Echipa Dinamo a pierdut primul meci amical disputat în stagiul de pregătire din Turcia, după ce a fost învinsă, cu scorul de 3-1 (3-0), de formația Bursaspor, locul cinci în prima ligă turcă, informează site-ul oficial al grupării dinamoviste.

Pentru Dinamo a marcat Boubacar, în minutul 89, el transformând un penalti obținut de Patrick Petre.

Golurile formației Bursaspor au fost marcate de Volkan Șen ’11, Cedric Bakambu ’33 și Ozan Tufan ’40.

În partida amicală cu Bursaspor, antrenorul Mihai Teja l-a folosit și pe fundașul central eston Mikk Reintam (24 de ani), care a jucat ultima oară pentru Nomme Kalju FC, în campionatul Estoniei.

În prima repriză a meciului cu Bursaspor, Teja a trimis în teren următorii jucători: Marc – Bărboianu, Mikk Reintam, Durimel, S. Filip – I. Șerban, ElHamed – C. Matei, V. Lazăr, D. Rotariu – M. Niculae.

În partea secundă au evoluat: Marc – Fai, Nedelcearu, Durimel, S. Filip – Boubacar, ElHamed – Gavrilă, V. Lazăr, Bilinski – M. Niculae.

Au mai jucat: Patrick Petre, A. Radu, Henrique, Dudea

Următorul meci al dinamoviștilor va avea loc, luni, de la ora 15.00, în compania formației FC Erzgebirge Aue (ultimul loc în liga a doua germană).