Dinamo a pierdut la scor ultimul amical. Vicecampioana Poloniei n-a avut milă de Hanca&Co

Dinamo a cedat în marți, în penultimul meci amical din Polonia, scor 4-1 în compania formației Jagiellonia, vicecampioana țării în care se pregătesc alb-roșii. A fost prima înfrângere suferită de elevii lui Florin Bratu în stagiul de pregătire.

Polonezii au deschis scorul prin Cillian Sheridan, după doar trei minute de joc. Până la pauză nu s-a mai înscris, dar Jagiellonia s-a dezlănțuit în partea secundă, Ivan Runje a marcat pentru 2-0 în minutul 49, iar Arvydas Novikovas a dus scorul la 3-0 după alte patru minute. Dinamo a redus din diferență în minutul 66, prin Denis Ciobotariu. Polonezii au reacționat imediat după golul de 3-1, iar Roman Bezjak a refăcut avantajul de trei goluri.

• Echipa de start a lui Dinamo: Muțiu – Corbu, Popescu, Katsikas, Popovici – Hanca, Grigore, Nistor – Sorescu, Popa, Salomao

Dinamo va disputa miercuri ultimul amical din Polonia, în compania formației Chojniczanka Chojnice.

Publicat: 10 07. 2018, 18:44
Actualizat: 10 07. 2018, 18:45