Dinamo a pierdut amicalul cu Chiajna, disputat cu porțile închise. Ce jucători a testat Rednic

Dinamo a pierdut meciul amical de la Ștefănești împotriva Concordiei Chiajna, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Răzvan Grădinaru, în minutul 84. Este a doua înfrângere a lui Mircea Rednic de când a preluat echipa, după cea din Cupa României, la loviturile de departajare.

Rednic a testat trei dintre cei cinci jucători noi. Rachid Ait-Atmane și Mattia Montini au evoluat în prima repriză, iar Gregory Tade a evoluat în repriza secundă. „Puriul” nu a putut conta pe Naser Aliji, accidentat.

Echipele folosite de Mircea Rednic și Dorinel Munteanu:

Dinamo București
Prima repriză: Eșanu – Corbu, Giafer, Katsikas, Vl. Olteanu – Rachid, Gomelt – Hanca, Tîrcoveanu, Salomao – Montini
Repriza a doua: Muțiu – Corbu, M. Popescu, Iosivoiu, Vl. Olteanu – Sorescu, Crețu, Cooper, Tîrcoveanu – Tade, D. Popa
Program individual de pregătire: Penedo, Zenke, I. Șerban, Neicuțescu
Accidentați: Pesic, D. Nistor, Axente, Sg. Popovici, Aliji
Convocați la loturile naționale: D. Ciobotariu, R. Grigore, Moldoveanu (România U21), Ehmann (România U19)

Concordia Chiajna
Prima repriză: Greab – Bărboianu, Albu, A. Marc, Fota – Gorobsov, Ropotan – Grădinaru, M. Cristescu, Panait – Batin
Au mai jucat: Costache – Bucșa, Ivanovici, Măzărache, Stănică, Deaconu, R. Ivan, Fl. Vasile, Guessan, Leca
Accidentați: Caparco, Bawab, G. Matei, Prepeliță

În campionat, Dinamo și Concordia Chiajna sunt la eglaitate de puncte, cu câte 17, și sunt la trei puncte de ocupanta ultimului loc de play-off, Astra Giurgiu. Pentru „câini” urmează meciul de pe teren propriu, împotriva celor de la Gaz Metan Mediaș, iar ilfovenii vor primi vizita campioanei CFR Cluj.

Publicat: 16 11. 2018, 16:43
Actualizat: 16 11. 2018, 16:44