„Dinamo a fost dezavantajată, merita să câștige!”** Evidențiații partidei de pe Cluj Arena

„U” Cluj și Dinamo au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe Cluj Arena, în fața a 15.000 de oameni.

Cornel Dinu l-a evidențiat pe Bălgrădean și a declarat că bucureștenii au fi meritat mai mult decât un egal, în special pentru prestația din repriza a doua.

„Nu a fost o partidă rea. Au fost niște momente în care dominarea s-a schimbat de la o echipă la alta. În debutul partidei, Universitatea Cluj a dominat centrul terenului, având o superioritate numerică. Încet, încet, jocul s-a echilibrat, după minutul 30.

Bălgrădean, la ora actuală este cel mai în formă portar din campionatul nostru. În a doua repriză Dinamo a controlat per total jocul, meritau mai mult decât un singur punct din acest meci. Dinamo a controlat cam 70 de minute din meci.

Dănciulescu a făcut un meci deosebit, a venit și la presing și a ajutat la anularea superiorității clujene de la mijlocul terenului. Dinamo a fost dezavantajată astăzi și merita să câștige”, a declarat Cornel Dinu la Fanatik Show, pe digisport.

Publicat: 29 10. 2011, 23:33
Actualizat: 29 10. 2011, 23:38