Din nou 0-0 cu Sheriff Tiraspol. Ieșenii au încheiat cantonamentul neînvinși

CSM Poli Iași a remizat alb, joi seară, pentru a doua oară în mai puțin de o săptămână cu campioana Republicii Moldova, Sheriff Tiraspol și a încheiat neînvinsă stagiul de pregătire de peste Prut.

Ca și în meciurile anterioare, antrenorul Flavius Stoican a folosit câte o formulă de echipă în fiecare repriză, astfel: Koșelev (Kelava 25′) – Tiago, Mihalache, Eridson, Panțîru – Vremea, Chelaru (Dodan 25′), Danale, Kizito – Moldovan, Tito (prima repriză), respectiv Kelava – Bosoi, Moisi, Frăsinescu, Panțîru – Cioinac, Pedro, Platini, Spătaru – Andrei Cristea, Boiciuc (repriza a II-a).

Conform site-ului oficial al clubului din Copou, ocaziile mari ale meciului au aparținut formației ieșene. Danale (8′), Moldovan (37′), Boiciuc (60′, 83′) și Spătaru (77′, 83′) au ratat ocazii bune la poarta lui Sheriff, în timp ce campioana Moldovei a fost aproape de gol în minutele 5 și 32, când au intervenit salvator portarii Koșelev, respectiv Kelava.

CSM Poli Iași a disputat cinci meciuri amicale în cantonamentul de la Tiraspol, având un bilanț de două victorii și trei remize.

Rezultate: 2-2 cu Petrocub Hîncești, 1-0 cu Sheriff Tiraspol II, 1-0 cu Zaria Bălți, 0-0 cu Sheriff Tiraspol, 0-0 cu Sheriff Tiraspol. Echipa ieșeană va reveni acasă vineri seară, după ce în cursul dimineții va efectua un ultim antrenament la Tiraspol.

Publicat: 30 06. 2017, 13:12
Actualizat: 30 06. 2017, 13:13