Devis Mangia a dezvăluit ce mesaj i-a transmis lui Adrian Comănescu în timpul meciului cu CFR

CFR Cluj – CS U Craiova 2-1. Meciul din Gruia a fost foarte tensionat, iar arbitrul Adrian Comănescu s-a aflat în centrul atenției prin deciziile controversate pe care le-a luat. La finalul celor 90 de minute, Devis Mangia nu a vrut să discute foarte mult pe seama arbitrajului, dar a dezvăluit ce i-a transmis centralului care a dictat două penalty-uri și a arătat un cartonaș roșu.

Antrenorul italian e mulțumit de evoluția jucătorilor săi, spune că nu va renunța la ideea de a juca cu trei atacanți scunzi și nu vrea să se implice prea mult în discuțiile legate de arbitrajul lui Comănescu: „Sunt mulțumit de jucătorii mei, fazele de arbitraj le puteți analiza voi. Lui Comănescu nu i-am spus decât că regulamentul e același pentru toată lumea.

În prima repriză, CFR se retrăgea foarte mult și noi aveam inițiativa, dar nu găseam soluții. Meciul a fost unul strâns, ei au retras foarte mult jucătorii din bandă pentru a-i bloca pe ai noștri. Voi continua cu acest sistem, cu trei atacanți scunzi, pentru că ne-a adus rezultate”, a comentat Mangia, la Dolce Sport.

Publicat: 10 09. 2017, 23:03
Actualizat: 10 09. 2017, 23:04