Derby lângă Podul Prieteniei. Astra a învins Dunav Ruse într-un meci amical

Astra Giurgiu a profitat de pauza competițională și a înfruntat Dunav Ruse într-o partidă amicală. Giurgiuvenii s-au impus cu 2-0, grație golurilor marcate de Azdren Llullaku și Valentin Gheorghe.

Gheorghe Mulțescu a început meciul cu cei mai buni jucători pe care i-a avut la îndemână, iar la pauză a introdus câteva nume de la echipa secundă. Azdren Llullaku a deschis scorul în minutul 25, iar Valentin Gheorghe a marcat pentru 2-0 în minutul 65. Chiar dacă nu are niciun reprezentant la echipa de seniori, Astra l-a trimis pe Mihai Butean pe U21. De asemenea, Iliev și Radunovic au fost convocați la echipele Bulgariei, respectiv Muntenegrului.

Partida s-a disputat pe arena Marin Anastasovici, iar intrarea a fost liberă. Dunav Ruse ocupă locul 12 din 14 în prima ligă a Bulgariei, cu opt puncte acumulate după 11 etape. Astra se află pe locul 5 în Liga 1 Betano, cu 17 puncte acumulate după tot atâtea etape.

Publicat: 12 10. 2018, 18:48
Actualizat: 12 10. 2018, 18:49