Depune Neagoe armele după doar două meciuri? „În condițiile de față, e aproape imposibil să mai vorbim de play-off”

Eugen Neagoe, antrenorul echipei CSM Poli Iași, a declarat duminică, după înfrângerea formației sale pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 1-2, faptul că ieșenii se află într-o situație dificilă care poate fi îmbunătățită prin aducerea unor jucători în iarnă, transmite corespondentul MEDIAFAX.

În etapa a 13-a din Liga 1, FC Voluntari a câștigat grație reușitelor lui Adrian Bălan (33′) și Mihai Căpățână (34′). Gazdele au punctat în minutul 90+6, prin Gianmarco Piccioni.

„Am avut speranțe mari, dar după desfășurarea primei reprize e clar că Voluntariul merita să câștige. Știam că Bălan execută bine loviturile libere și le-am cerut băieților să evite astfel de faze fixe în preajma careului. Imediat după primirea golului, a venit gafa lui Branko (n.r. – Grahovac) și probabil acesta va fi golul campionatului. O astfel de reușită se întamplă mai rar, dar din păcate s-a întâmplat la noi. În repriza a doua, am controlat jocul, dar nu am reușit să marcăm decât în prelungiri.

Am început temători, am pierdut multe dueluri, nu am avut posesie și în astfel de condiții e greu să câștigi un meci. Nu am înțeles ce s-a întâmplat azi cu Branko Grahovac și îmi pare rău pentru echipă și pentru el că a făcut acele greșeli. Mai avem în lot alți doi portari și cu siguranță aceștia vor avea șansa lor în meciurile următoare.

În condițiile de față, e aproape imposibil să mai vorbim de play-off, trebuie să fim corecți cu noi, să acumulăm cât mai multe puncte, pentru a nu avea probleme în final. E clar că trebuie să aducem câțiva jucători în iarnă, dar aceste decizii le vom lua atunci și în funcție de ce posibilități vom avea„, a declarat Eugen Neagoe după meci.

CSM Poli Iași a suferit a patra înfrângere consecutivă în campionat și ocupă poziția a 11-a, cu 12 puncte.

Publicat: 23 10. 2016, 21:56
Actualizat: 24 10. 2016, 08:27