Dennis Man, dublă de senzație în primele 22 de minute ale partidei cu FC Argeș. Golurile care îi pot aduce transferul de milioane la care visează | VIDEO

Dennis Man in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Viitorul Constanta, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 30 august 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Dennis Man este irezistibil și marchează pe bandă rulantă. Atacantul FCSB a înscris în trei din cele patru etape din acest campionat. Doar pe cei de la Viitorul i-a „iertat”. Cu FC Argeș a semnat două goluri rapid, iar Gigi Becali speră ca aceste reușite să fie un punct important în negocierile privind un transfer în străinătate.

Dennis Man este om de bază într-un moment foarte dificil pentru FCSB. Echipa este decimată după ce mai mulți jucători s-au infectat cu noul coronavirus. În plus, în partida cu FC Argeș nu a jucat nici Florinel Coman, care s-a accidentat la duelul de pomină cu Backa Topola din Europa League. (VIDEO AICI)

Atacantul FCSB și-a luat rolul în serios în aceste condiții. Prima oară a înscris în minutul 13. Faza a fost gândită de Olimpiu Moruțan care i-a pasat foarte bine, iar Man a trecut de un adversar și a șutat cu stângul pe jos. Croitoru s-a întins, dar nu a reușit să respingă.

După 9 minute, Dennis Man a profitat de greșeala lui Honciu, s-a lansat spre poarta adversă și a trimis mingea în plasă după o „scăriță”.

Jucătorul a dat lovitura și în minutul 72 și a stabilit scorul final: FCSB – FC Argeș 3-0. Mihai Pintilii s-a scos de pe teren în minutul 81 pentru că a vrut să-l protejeze în perspectiva partidei cu Slovan Liberec din Europa League. Confruntarea se va disputa joi.