Deian Sorescu, umilit de suporterii lui Dinamo: l-au dezbrăcat de tricou cu forța și au aruncat cu el pe jos! Prima reacție a fotbalistului | FOTO

Dinamo a pierdut meciul de pe terenul lui CS Mioveni, scor 1-2, după ce a condus până în prelungirile partidei cu 1-0. Imediat după meci, Deian Sorescu a fost chemat de suporterii dinamoviști la gard pentru a vorbi cu ei.

În acel moment câțiva suporteri l-au dezbrăcat de tricou pe fotbalistul „câinilor”, i-au luat tricoul și au aruncat cu el pe teren (foto captură Digi Sport). Deian s-a îndepărtat de acea zonă și s-a dus să-și recupereze tricoul, făcând gesturi dezaprobatoare.

Deian Sorescu explică gesturile suporterilor.

Deian Sorescu a explicat gestul suporterilor la interviurile de după meci, însă le-a luat apărarea acestora.

„Am venit după o victorie. Aveam alt moral, aveam încredere că vom lua cele trei puncte. Am luptat, dar la fel ca în meciurile trecute am luat golurile pe final. În timpul meciului mă uit la tabelă și când văd minutul 85 încep să tremur. Cei din staff se vor ocupa de această problemă. E păcat și dureros. Aveam meciul în mână.

Suporterii m-au chemat să vorbesc, m-au tras de tricou și mi-au dat tricoul jos. Le înțeleg frustrarea, sunt obișnuiți ca Dinamo să fie sus. Îmi găsesc cu greu cuvintele”, a declarat Deian Sorescu.

„Suporterii au dreptate să fie supărați, au venit până aici, au susținut echipa. E păcat de greșeala aia a lui Iliev. Nu ai voie să faci așa ceva” – Mircea Rednic

Publicat: 16 12. 2021, 19:50
Actualizat: 16 12. 2021, 20:09