Decor alb, remiză neagră:** Ceahlăul – U Cluj 1-1! Nemțenii și clujenii bat pasul pe loc în lupta pentru obiective

Într-un decor care a adus aminte mai degrabă de Crăciun decât de Paști, Ceahlăul și „U” Cluj s-au chinuit degeaba să câștige.

După o primă parte în care s-a jucat un fotbal „în reluare”, meciul a devenit, surprinzător, cât se poate de animat. Nemțenii au cedat inițiativa după pauză, permițându-le clujenilor să-și treacă în cont cea mai periculoasă ocazie a partidei (prima de altfel) în minutul 60, când lovitura de cap a lui Tony a trecut milimetric pe lângă bara din stânga lui Jovic. Elevii lui Enache au ripostat însă prompt și, trei minute mai târziu, Ichim a scos penalty la ținerea evidentă de tricou a lui Abrudan. Golubovic a transformat și Ceahlăul se îndrepta spre o nouă victorie pe teren propriu. Bucuria le-a fost stricată însă de Cojocnean cu zece minute înainte de final, iar după cinci meciuri Claudiu Niculescu rămâne neînvins în noua sa carieră, cea de antrenor.

CEAHLĂ‚UL: Jovic – Dumitraș, Cazan, Ichim, Țepeș – Monroy, Achim – Chitoșcă, Golubovic, Muscalu – Constantinescu

Rezerve: Villadsen, Drugă, Gafița, Bădescu, Onciu, Forminte, Vițelaru

Antrenor: Costel Enache

U CLUJ: Bornescu – Achim, Abrudan, Szukala, Mendy – Hoban, Păcurar – Cristescu, Grozav, Ad. Cristea – Tony

Rezerve: Boșneag, Pele, D. Popa, Cojocnean, Morar, Drăghici, Tulio

Antrenor: Claudiu Niculescu

Arbitri: Aug. Constantin, D. Hulubei, M. Artene

INTRĂ‚ AICI PENTRU A VEDEA DESFĂ‚ȘURAREA MECIULUI ÎN FORMAT LIVE TEXT!

Publicat: 08 04. 2012, 20:56