DECLARAȚIA SERII vine de la Mihai Pintilii, omul cu „sutele”. Unde „bate” căpitanul de la FCSB

Mihai Pintilii și-a făcut revenirea la FCSB într-un meci oficial după o pauză de cinci luni, chiar într-o partidă menită să-i ridice moralul. Accidentat o bună perioadă, mijlocașul central a evoluat din primul minut cu FC Hermannstadt 3-0, pe Național Arena, în etapa a 23-a a Ligii 1 Betano, iar la final a mărturisit că inițial, antrenorul Mihai Teja îi spusese că va intra pentru acomodare doar 20 de minute pe final.

La microfonul TelekomSport, fostul jucător de la Pandurii a vorbit și despre revenirea la echipa națională, dar cu sinceritatea sa arhicunoscută a susținut că nu vrea să forțeze, pedalând pe atingerea formei fizice maxime.

„E greu, așteptați. Ca să ajung la echipa națională trebuie să fiu 100%, vreau să fiu 100% ca să pot să dau totul. Până nu voi fi 100% va fi foarte greu să ajung la echipa națională”, a spus Pintilii pentru sursa mai sus citată.

Pintilii are o cotă de piață de 450.000 de euro și a strâns 42 de selecții în națională pentru care a marcat un gol.

Publicat: 11 02. 2019, 23:40
Actualizat: 11 02. 2019, 23:41