Declarația curioasă a lui Neagoe: „Chiar nu înțeleg cum să dai fault acolo”. Antrenorul de la Iași a refuzat să dea mâna cu Reghe: „Nu suntem prieteni, nu avem ce să ne spunem”

• CSM Poli Iași a suferit o înfrângere, acasă, împotriva Stelei, scor 0-2, după un meci care a lăsat urme, atât pe tibia lui Ovidiu Popescu, cât și între cei doi antrenori, Eugen Neagoe și Laurențiu Reghecampf.

„Am primit un cartonaș roșu în primele minute. Boiciuc este un copil, a făcut o greșeală foarte mare. Sper să înțeleagă ceva din aceasta, chiar dacă e un copil.

I-am felicitat pe băieți după joc. Așa mi-aș dori să arate echipa mereu. Jucătorul nostru a lovit mingea, la faza la care a dat lovitură liberă din care a ieșit golul lor, iar Tudor a dat fault. Chiar am vorbit cu el după joc. A fost o discuție amicală. Nu am avut nimic de împărțit. Chiar nu înțeleg cum să dai fault acolo, la Bourceanu”, a declarat Neagoe la finalul meciului.

„Am avut o bară, pe care am prevăzut-o de la pauză. Cristea a intrat bine în careu acolo, dar mingea nu a intrat în poartă. Dacă intra, meciul se termina la egalitate.

Sunt portari experimentați, dar s-a întâmplat ca ei să apere foarte bine doi ani de zile și acum să greșească când unul când celălalt”.

Un conflict ar fi izbucnit între Neagoe și Reghe, în momentul în care antrenorul Stelei a vrut să dea mâna cu antrenorul gazdelor, dar acesta a refuzat: „Din punctul meu de vedere nu era să iasă nimic. Nu suntem prieteni, nu avem nimic de împărțit, nu avem ce să ne spunem”.

„După cum am arătat în această seară, nu cred că se poate vorbi despre o criză. În prima repriză, singurul șut pe spațiul porții a fost acela de la gol, la care oricum nu a fost fault”.

Publicat: 30 10. 2016, 22:59
Actualizat: 30 10. 2016, 23:00