Debrecen VSC – FC Botoșani, scor 1-1, într-un meci amical

Formația FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida amicală disputată sâmbătă, în Ungaria, în compania formației Debrecen VSC, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Kulcsar, în timp ce pentru botoșăneni a înscris Cârjan, în minutul 77.

Antrenorul Leontin Grozavu a început partida cu formula: Curileac – Patache, Tincu, Plămadă, Axinte – Fulop, Puri, Croitoru, Dinga – Hadnagy, Vertelis. În partea secundă, pentru botoșăneni au jucat: Lazar – C. Dinu, Poverlovici, Ursu, Jardan – Dangi, Vașvari, Vraciu, Codoban – Cârjan, Vertelis.

În primul meci amical disputat în această iarnă, FC Botoșani a învins echipa de Liga a IV-a, Luceafărul II Oradea, cu scorul de 5-1.

Botoșănenii vor susține următorul meci amical din cadrul stagiului de pregătire de la Băile Felix, miercuri, 22 ianuarie, în compania formației Olimpia Satu Mare.