Deac, dezamăgit de înfrângerea din derby-ul Clujului: „Numai nouă ni se puta întâmpla asta”

Formația Universitatea Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa CFR Cluj, în primul meci al etapei a 26-a a Ligii 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Lemnaru, în minutul 86, cu un șut la colțul lung, după o pasă de la Castillion.

La final, Ciprian Deac s-a declarat dezamăgit de rezultat, în opinia sa CFR-ul jucând mai bine atâta timp cât pe teren s-a jucat 11 contra 11.

Numai nouă ni se poate întâmpla așa ceva! Chiar sunt curios să văd statistica șuturilor la poartă. Cred că ne-au dat gol la singurul lor șut… Ă‚sta e fotbalul. Cred că la acea eliminare s-a rupt totul (n.r. a lui Petrucci). Un jucător la experiența lui nu cred că ar fi trebuit să facă așa ceva.

Eu zic că am controlat jocul cât s-a jucat 11 la 11. Am avut posesia.

Nu sunt în măsură să comentez arbitrajul. Am înțeles că am avut și un penalty și altfel ar fi decurs meciul dacă îl primeam. Meritam măcar un egal la cum s-a jucat„, a declarat Ciprian Deac la finalul partidei.

• Din minutul 74, CFR Cluj a evoluat cu un jucător mai puțin, după eliminarea lui Petrucci pentru un fault asupra lui Viveiros.
Publicat: 10 04. 2015, 22:04
Actualizat: 10 04. 2015, 22:13