De acord? „Am jucat până în minutul 90 de la egal la egal cu CFR”. Ce spune Ciorceri, antrenorul de la ASA, după eliminarea din Cupa României

CFR Cluj s-a calificat în finala Cupei României după ce a învins-o în returul semifinalelor pe ASA Târgu Mureș, 2-0 (0-0 în prima manșă). Trupa din Gruia va juca în finală pe 10 mai cu Dinamo, care a pătruns în ultimul act în urma dublei cu Steaua (0-0, 2-2).

La finalul partidei din această seară, George Ciorceri, antrenorul mureșenilor, a încercat să-și apere defensiva care a greșit flagrant și a aruncat pisica în curtea liniei ofensive. „Am jucat de la început până în minutul 90 de la egal la egal, mai puțin la cele două porți. Venisem aici ca să înscriem măcar un gol și zic că ar fi fost un joc mai specatculos dacă am fi reușit să incscriem măcar o dată sau de două ori. Balaur și Marius Constrantin sunt jucători de bază, dar n-au putut juca. În economia generală a jocului și Ivan Gonzalez, și Muth, cu excepția golului, s-au achitat cu brio. Mă deranjează însă și că am avut ocazii și nu am reușit să înscriem. Ocupare locului al cincilea, prin prisma celorlalte jocuri, e obiectivul nostru. Miza este și orgoliul, mai jucăm cu Astra și cu Steaua. Încercăm să fim arbitru și prin asta apare miza”, a declarat fostul atacant.

Publicat: 21 04. 2016, 22:39
Actualizat: 21 04. 2016, 22:40