David Silva, suspect de fractură la pomete după o accidentare suferită la meciul cu West Ham

Fotbalistul echipei Manchester City, David Silva, este suspect de fractură la pomete după o accidentare suferită, duminică, la meciul din Premier League cu West Ham United, informează manchestereveningnews.co.uk.

Potrivit sursei citate, este posibil ca Silva să aibă afectată și clavicula, după ce în repriza a doua a fost lovit accidental cu cotul în figură de Cheikhou Kouyate (West Ham).

David Silva a primit îngrijiri pe teren aproximativ opt minute, staful medical punându-i și o mască de oxigen. Fotbalistul spaniol a fost transportat apoi la spital.

Potrivit site-ului oficial al clubului din Manchester, tehnicianul Manuel Pellegrini a confirmat că Silva are probleme la pomete. „David Silva este la spital și se fac investigații pentru a se vedea dacă există o fractură. Eu cred că un fotbalist nu vrea să rănească intenționat alt jucător. Arbitrul a decis că a fost o lovitură fără intenție și eu sunt de aceeași părere”, a afirmat Pellegrini.

Echipa Manchester City a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), formația West Ham United, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului englez.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 19 04. 2015, 19:13
Actualizat: 19 04. 2015, 19:14