Probleme pentru FCSB! Darius Olaru a ieșit accidentat din meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe!

Darius Olaru, mijlocașul în vârstă de 23 de ani al lui FCSB, le-a dat motive de îngrijorare roș-albaștrilor. Acesta a ieșit accidentat din meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1.

Sepsi Sfântu Gheorghe și FCSB s-au întâlnit în etapa cu numărul 30 din Liga 1, ultima din sezonul regulat, pe Stadionul Municipal, din Sfântu Gheorghe și au remizat, scor 1-1.

Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 6, prin reușita căpitanului Florin Tănase (26 de ani), după o pasă perfectă a lui Octavian Popescu, atacantul în vârstă de 18 ani al lui FCSB, din propria jumătate a terenului. Sepsi a restabilit egalitatea în minutul 57, prin golul cu capul în scris de către Pavol Safranko (26 de ani).

Darius Olaru s-a accidentat în Sepsi – FCSB

În minutul 41 al partidei de la Sfântu Gheorghe, FCSB a primit însă o veste îngrijorătoare. Darius Olaru a acuzat dureri la umărul drept, echipa medicală a pătruns pe teren, însă nu l-a putut recupera pe fotbalist.

Medicul a făcut semn către banca tehnică a roș-albaștrilor să pregătească o nouă schimbare. Zis și făcut. În locul lui Darius Olaru a intrat, la scurt timp, Dragoș Nedelcu, fundașul central în vârstă de 24 de ani.

Vestea accidentării lui Darius Olaru ar fi una greu de digerat pentru staff-ul lui FCSB, având în vedere faptul că este unul dintre cei mai constanți jucători ai roș-albaștrilor și că echipa lui Toni Petrea se pregătește pentru bătălia din play-off-ul Ligii 1 și, implicit, lupta pentru câștigarea titlului.

Darius Olaru nu a fost însă primul jucător care a ieșit accidentat de pe teren. Și fundașul Andrei Miron, în vârstă de 26 de ani, a acuzat niște probleme musculare și a fost înlocuit încă din minutul 13, cu Răzvan Oaidă, mijlocașul în vârstă de 23 de ani.

• 26 de meciuri a jucat Darius Olaru pentru FCSB, în actuala ediție a Ligii 1.
  • 6 goluri a reușit să înscrie Darius Olaru în tricoul lui FCSB, în acest sezon al Ligii 1.
  • 2.5 milioane de euro este cota de piață a lui Darius Olaru, potrivit Transfermarkt.
  • 12 meciuri a jucat Darius Olaru pentru echipa națională de tineret, în preliminarii și la turneul final din Ungaria, reușind să înscrie și un gol, contra Finlandei U21.
Publicat: 10 04. 2021, 19:50
Actualizat: 10 04. 2021, 20:56