Daniel Pancu, mesaj clar pentru Adrian Mutu: „Trebuie să se uite foarte atent la el”

Philipe Onea se bucura alaturi de Daniel Pancu dupa golul marcat in meciul de fotbal dintre UTA Arad si CSM Politehnica Iasi, contand pentru etapa a 4-a din Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Francisc Neuman din Arad, duminica, 20 septembrie 2020. © FOTO:Ciprian Petcut/SPORT PICTURES

Daniel Pancu (43 de ani), antrenorul lui Poli Iași, i-a propus selecționerului României U21, Adrian Mutu, un jucător, după victoria superbă cu UTA Arad, scor 3-2, în etapa a patra a Ligii 1.

În minutul 84 al întâlnirii de la Arad, Răzvan Onea (22 de ani) a marcat un super gol și a adus cele trei puncte în contul lui Poli Iași.

Daniel Pancu îl propune pe Răzvan Onea la naționala U21 a lui Adrian Mutu

După execuția de senzație a lui Răzvan Onea, Daniel Pancu i-a transmis selecționerului Adrian Mutu că ar trebui să fie cu ochii pe acest tânăr jucător de la Poli Iași.

„Am trăit foarte intens acest meci. Am început foarte slab jocul, în minutul 1 putea să fie 1-0 pentru gazde. Am preluat o echipă căzută din toate punctele de vedere. Astăzi am câștigat și tactic acest joc.

Ursu a înscris un gol fantastic, la fel și Onea. Mi-a adus aminte de Onea din Liga 3, pe care îl voiam la Rapid. Cred că Adrian Mutu trebuie să se uite foarte atent la Onea. Încă avem foarte mult de muncă, sunt lucruri elementare pentru mine. Ușor, ușor e nevoie și de puncte. Echipa asta nu e la 50% din capacitatea ei reală”, a spus Daniel Pancu, după meciul cu UTA Arad.