Dandea, intrare cu talpa la oltenii lui Mangia: „Craiova a pierdut 2-0 la Horezu. Noi am jucat cu CSU!”. Declarația care merge direct la inima lui Adrian Mititelu

U Craiova a remizat pe teren propriu, scor 1-1 împotriva celor de la Hermannstadt, echipă ce a întrerupt seria de cinci înfrângeri consecutive în Liga 1. Sibienii au deschis scorul prin Blănaru în minutul 7, iar oltenii au egalat prin Koljic înainte de pauză, după ce acesta a transformat un penalty obținut de Cicâldău, dar acordat prea ușor.

Mijlocașul celor de la Hermannstadt, Alexandru Dandea, i-a „înțepat” pe cei de la U Craiova cu o declarație care aduce aminte de un „scandal” mai vechi din Bănie: „Da, da, sunt oltean, îmi rare rău pentru Universitatea Craiova pentru că ați văzut că a pierdut 2-0 la Horezu, în Liga a treia. Noi am jucat cu CSU astăzi”, au fost cuvintele lui Dandea.

Dandea face referire la U Craiova 1948 SA, echipa de Liga a 3-a patronată de Adrian Mititelu, care a pierdut astăzi împotriva celor de la Flacăra Horezu, unde antrenor secund-jucător este fostul portar al lui Dinamo, Florin Matache. După primele șapte meciuri, echipa unde evoluează Florin Costea este pe locul 8, cu 13 puncte, la patru puncte de liderul Unirea Bascov.

Publicat: 06 10. 2018, 20:47
Actualizat: 06 10. 2018, 23:21