Dan Petrescu, prima victorie la ASA. Mureșenii au învins vicecampioana Albaniei. Bursucul a folosit 9 jucători noi

ASA a câștigat primul amical din cantonamentul austriac, 1-0 cu KS Kukesi, din Albania. Axente a marcat unicul gol al partidei, în minutul 85.

Vicecampioana României a disputat în această seară a doua partidă amicală din cantonamentul pe care îl desfășoară în Austria. După ce în primul meci mureșenii au terminat la egalitate, 0-0, cu Admira Wacker, astăzi, echipa lui Dan Petrescu a dispus cu 1-0 de KS Kukesi, echipa care a terminat pe locul 2 campionatul din Albania.

Singurul gol a fost marcat de Mircea Axente, cu 5 minute înainte de final. Petrescu a folosit două echipe diferite în cele două reprize, la fel ca în primul amical.

În prima repriză ASA a jucat în formula: Stăncioiu – Golanski, M. Constantin, I. Gonzalez, Brandan – G. Mureșan, Gorobsov – Nicoliță, Romario Korzog, Varga – Manolov (R. Stoica ’20).

În partea secundă echipa lui Petrescu a început cu: Fejer – Maftei, Bejan, Frăsinescu, Velayos – Bucșa, Candrea – Hanca, Voiculeț, Luis Pedro – Axente.

Publicat: 26 06. 2015, 21:34
Actualizat: 26 06. 2015, 21:35