Dan Petrescu a făcut scandal pe banca tehnică! Antrenorul nu și-a putut stăpâni nervii și a fost eliminat: motivul pentru care Sebastian Colțescu a luat decizia

Dan Petrescu va fi suspendat în următoarele etape din Liga 1, după ce Sebastian Colțescu l-a eliminat înainte de pauza meciului dintre Astra Giurgiu și CFR Cluj. Astfel, antrenorul va vedea meciul cu FCSB din tribune.

În minutul 42 al partidei dintre Astra și CFR Cluj, la scorul de 1-1, Dan Petrescu a avut o reacție nervoasă la un fault comis de Pereira. Sebastian Colțescu l-a sancționat cu cartonașul galben pe fotbalistul oaspeților, iar antrenorul campioanei nu a putut accepta.

Petrescu a reacționat violent și a gesticulat în direcția centralului. Printre cuvintele adresate s-au numărat și câteva jigniri, iar al patrulea arbitru s-a sesizat și i-a indicat lui Colțescu să-l elimine pe antrenorul CFR-ului.

Colțescu a venit în fața băncii lui CFR Cluj, i-a arătat cartonașul roșu, dar antrenorul nu s-a potolit. Jignirile i s-au citit pe buze, iar acesta a plecat, în minutul 43, spre vestiare.

Publicat: 31 08. 2019, 21:53
Actualizat: 31 08. 2019, 21:56