Dan Alexa, dezamăgit după înfrângerea de la Craiova: „Nu ne-au pus nicio problemă în repriza a doua”

Antrenorul nou-promovatei Dunărea Călărași, Dan Alexa, s-a arătat dezamăgit de eșecul de la Craiova, scor 1-0. Tehnicianul e de părere că echipa lui putea scoate măcar un punct pe „Oblemenco”.

„Craiova nu ne-a pus absolut nicio problemă în repriza a doua. Am dominat jocul. Din păcate avem nevoie de jucători care să facă diferența în față. Craiova a avut o prestație palidă. Golul marcat de Mateiu a fost al treilea pe care îl încasăm de la peste 25 de metri. Felicit Craiova pentru victorie. Ne batem pentru fiecare minge, avem determinare, dar lipsește ceva pentru a câștiga meciurile.

În iarnă voi încerca să aduc jucători care să facă diferența. Keyta s-a accidentat la încălzire, pare destul de grav. Și el putea să facă diferența, pentru că în dueluri unu la unu este foarte bun. Cred că puteam obține mai mult astăzi. Pentru noi important va fi playout-ul, va fi alt campionat. Arbitrajul lui Chivulete a fost unul bun, nu vreau să comentez mai mult”, a spus Dan Alexa, la finalul partidei de la Craiova.

Publicat: 02 12. 2018, 19:34
Actualizat: 02 12. 2018, 19:35