Curtean a marcat primul său gol pentru Botev Plovdiv, contra liderului Ludogoreț

Alexandru Curtean a reușit duminică primul său gol în tricoul formației bulgare Botev Plovdiv, în meciul din play-off cu liderul Ludogoreț Razgrad (1-1). Mijlocașul transferat de la Dinamo în luna ianuarie a acestui an a punctat chiar înainte de pauză, în minutul 42, după ce gazdele deschiseseră scorul prin Zlatinski, în minutul 22.

A fost al șaselea meci jucat în campionat de Curtean pentru Botev. Srgian Luchin a fost, de asemenea, titular în defensiva formației din Plovdiv, dar nu a terminat meciul în teren, fiind eliminat în minutul 78. Fostul petrolist Ferebory Dore a jucat în spatele vârfului Hristov, iar Alexandru Benga a prins ultimele 10 minute ale jocului. Younes Hamza nu a jucat la Botev, el fiind prezent la Ploiești la meciul pe care fosta lui echipă l-a jucat împotriva lui Dinamo.

De cealaltă parte, ex-dinamovistul Cosmin Moți a fost și el titular în defensiva lui Ludogoreț.

Publicat: 30 03. 2014, 23:11
Actualizat: 30 03. 2014, 23:12