Cum au reacționat Meme Stoica și Valeriu Argăseală după faza „tiki-taka Barcelona” dintre Florinel Coman și Darius Olaru, care au pulverizat apărarea „Regelui” Hagi, la golul de 2-0 marcat de FCSB | VIDEO

Florinel Coman (24 de ani) și Darius Olaru (24 de ani) au impresionat în meciul dintre Farul Constanța și FCSB și au stârnit diverse reacții în loja roș-albaștrilor.

Meciul dintre Farul Constanța și FCSB s-a disputat luni seară, în cadrul etapei a șasea din play-off-ul Ligii 1, pe terenul principal din Complexul Sportiv Academia Gheorghe Hagi, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 4-0. Au marcat Florin Tănase (min. 24, min. 40 și min. 67), respectiv Darius Olaru (min. 34).

Căpitanul Florin Tănase a fost cel care a deschis scorul la Ovidiu, în minutul 24, din pasa lui Darius Olaru.

Cum au reacționat Mihai Stoica și Valeriu Argăseală după combinația letală dintre Florinel Coman și Darius Olaru în Farul – FCSB

A venit apoi rândul lui Darius Olaru să înscrie, în minutul 34. Florinel Coman i-a pasat foarte bine colegului său care a dus scorul la 2-0.

Titular după mai mult timp, Florinel Coman a impresionat în meciul contra fostei sale echipe.

După golul reușit de către Darius Olaru, camerele de filmat l-au surprins pe Mihai Stoica, managerul general al lui FCSB, care părea să îi explice ceva înverșunat lui Valeriu Argăseală, președintele clubului.

În urma acestui rezultat, FCSB se menține la două puncte (46 de puncte) în spatele liderului CFR Cluj (48 de puncte), dar o ține și pe Universitatea Craiova (42 de puncte) pe locul 3, la patru puncte distanță.

Publicat: 25 04. 2022, 22:23
Actualizat: 25 04. 2022, 22:56