Culio, pe bancă!

Uhrin dă cu amenzi în stânga și dreapta, iar acum „operează“ modificări și în primul unsprezece. Prima decizie: Deac îi va lua locul răzvrătitului Culio.

„Consilerul“ a primit sprijin total din partea patronului Paszkany, iar acum taie și spânzură. După ce a amendat patru jucători și le-a interzis fotbaliștilor să mai dialogheze cu presa, cehul a trecut la următoarea măsură. Nemulțumit de cum se mișcă mijlocul CFR-ului, dar și de reacțiile necontrolate ale lui Culio, cehul a hotărât că este timpul pentru schimbări. Prima victimă e chiar argentinianul care a îngenuncheat Roma. Locul său pe partea dreaptă va fi luat de tânărul Deac, cehul anunțându-l chiar la finalul partidei cu Gloria Buzău că dorește să-l folosească titular cu giuleștenii. Forțat de suspendarea lui Dubarbier, care a văzut „roșu“ cu Buzău, „consilerul“ clujenilor va miza din primul minut în partida cu rapidiștii și pe Bogdan Mara.

Mara este „nașul“ Rapidului

Noua achiziție a campioanei le-a dat gol rapidiștilor cam de câte ori i-a prins în ultimele partide. Pe 4 noiembrie 2007, Mara a reușit golul prin care Urziceni a remizat în Giulești, scor 1-1. De asemenea, tot pe terenul bucureștenilor a marcat în turul acestui sezon golul prin care Unirea a trecut de Rapid cu 2-1, pe 13 septembrie 2008. În plus, el a reușit să elimine Rapidul din sferturile Cupei în februarie 2008, când a marcat singurul gol al partidei.