Cu un ochi râde, cu altul plânge la revenirea la CFR. Deac le-a adus un punct clujenilor, dar a fost eliminat după pauză: „Nu știu de ce am primit al doilea galben, eu nu am înjurat niciodată un arbitru”

CFR Cluj a obținut un punct, în meciul terminat scor 1-1, cu FCSB,  după ce Ciprian Deac a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, dar în a doua repriză a fost eliminat de pe teren, după ce ar fi comentat arbitrajul lui Adrian Cojocaru.

La finalul meciului, Deac a comentat faza la care a fost eliminat și a recunoscut că deși și-ar fi dorit victoria la revenirea la CFR Cluj, egalul este rezultatul echitabil.

Nu știu cum s-a văzut la televizor, niciodată nu mi-a plăcut să comentez arbitrajul. Nu știu de ce am primit galben în primă fază, pentru că a fost faultat. Pe al doilea l-am primit pentru proteste… eu n-am înjurat niciodată un arbitru. Va fi o luptă strânsă. Și Astra este o echipă bună, și Dinamo

La primul gol eu am greșit. Din vina mea a înscris Steaua. E bun și egalul, dar în a doua repriză am fost peste ei. Cred că este un rezultat echitabil. Eu sper că lucrurile vor intra pe un făgaș normal. Avem așteptări, sper că va fi bine și CFR va reveni echipa care a luat campionatul”, a declarat Deac la DigiSport.

Ciprian Deac a acceptat să revină la CFR Cluj, după doi ani petrecuți în Kazahstan, acolo de unde a plecat după ce i s-a propus o diminuare a salariului, la Tobol.

Publicat: 05 02. 2017, 22:10
Actualizat: 05 02. 2017, 22:11