CSMS Iași, egala lui Fenerbahce într-un meci amical jucat în Turcia. Piccioni și Cristea au marcat pentru moldoveni

CSMS Iași a remizat, miercuri, cu Fenerbahce Istanbul, scor 2-2, într-un meci amical disputat în cadrul cantonamentului din Turcia. A fost ultima partidă de pregătire pentru ieșeni înaintea dublei din UEFA Europa League contra croaților de la HNK Hajduk Split.

Formația pregătită de Nicolo Napoli a condus cu 2-0 la pauză, după reușitele lui Piccioni, în minutul 19, și Andrei Cristea, în minutul 26. Turcii de la Fenerbahçe au revenit în repriza secundă prin „dubla” tânărului Ramazan Civelek (minutele 49 și 89).

Echipele de start:

• CSMS Iași: Grahovac – Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă – V Gheorghe, Mitic, Țigănașu, Bole – Cristea, Piccioni
  • Fenerbahce: Ertugrul – Savaș, Hakan, Berkaycan, Yasir – Salih, Caner – Emenike, Aatif, Alper – Fernandao

A fost ultima partidă de pregătire pentru CSMS Iași înaintea dublei din UEFA Europa League contra croaților de la HNK Hajduk Split, în turul doi preliminar, pe 14 și 21 iulie. Ieșenii nu știu încă daca pot disputa pe teren propriu meciul din Europa League, iar UEFA va da un verdict pe 8 iulie.

În partidele amicale disputate în Turcia, CSMS Iași a obținut trei remize și o victorie: 3-3 cu Neftci Baku, 1-1 cu Osmanlispor, 1-1 cu o selecționată africană, 1-0 cu FC Voluntari.

Publicat: 06 07. 2016, 21:20
Actualizat: 06 07. 2016, 21:21