CSMS Iași a pierdut cu 2-3 amicalul cu Chikhura Sachkhere, deși a condus cu 2-0. Toate golurile s-au dat în repriza secundă

CSMS Iași, locul 7 în Liga 1, a pierdut partida de verificare disputată cu georgienii de la Chikhura Sachkhere, în cantonamentul organizat în Antalya, informează contul de Facebook al clubului.

CSMS Iași, locul 7 în Liga 1, a pierdut, scor 2-3 (0-0), înfruntarea contra celor de la Chikhura Sachkhere (locul 6 în Georgia). Țigănașu a deschis scorul, în minutul 59, cu un șut de la 25 de metri, iar Enescu a făcut 2-0, în minutul 69, la prima atingere de balon. Georgienii au revenit după un penalty transformat în minutul 72 și au câștigat cu două goluri marcate în ultimele cinci minute. Golul victoriei a fost marcat de georgieni tot din penalty.

Antrenorul Nicolo Napoli a început partida cu formula: Caparco – Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu – Mitic, Crețu – Viveiros, V. Gheorghe, Onduku – Golubovic

CSMS Iași a mai pierdut amicalul cu bulgarii de la Lokomotiv Plovdiv, scor 0-1, și a câștigat primul test, scor 1-0, cu FC Sopron, din Ungaria. Echipa pregătită de Nicolo Napoli va mai disputa două amicale în cantonamentul din Turcia: duminică, 31 ianuarie, cu Zbrojovka Brno (Cehia, locul 7 în prima ligă), și marți, 2 februarie, cu Bohemians Praga (Cehia, locul 13 în prima ligă).

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 28 01. 2016, 19:31
Actualizat: 28 01. 2016, 19:32