CSMS Iași a fost egala liderului. Prunea: „Cred că meritam să câștigăm cu Astra”

Președintele grupării CSMS Iași, Florin Prunea, a declarat, duminică, după remiza din meciul cu Astra Giurgiu, scor 1-1, că echipa sa a dominat meciul și merita să câștige.

„A fost o partidă foarte disputată și un merit l-a avut și Balaj pentru că a lăsat jocul liber. După un început mai prost, am revenit, am egalat, am dominat meciul și cred că meritam să câștigăm. Pe final de meci liderul arăta că este mulțumit cu rezultatul de egalitate, ceea ce înseamnă că băieții noști au făcut un meci bun. Trebuie să rămânem în continuare cu picioarele pe pământ și dacă vom putea să ne batem pentru play-off, nu ne vom da la o parte.

Au fost momente la echipă în care treaba nu a mers, dar nu am făcut atunci înmormântare. Nici acum când treaba merge bine nu trebuie să facem nuntă. Astra are jucători de 15-20.000 salariu pe lună, în timp ce la noi știți ce salarii sunt. Nu știu dacă Astra este favorită la titlu, vedeți că în ultimele etape echipele din subsol au început să facă rezultate cu formațiile din frunte. Totul se va decide în play-off și play-out”, a spus Prunea.

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-1), cu formația CSMS Iași, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I.

Oaspeții au deschis scorul prin Alibec, în minutul 7, gazdele reușind egalarea prin V. Gheorghe, în minutul 38.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 06 12. 2015, 21:17
Actualizat: 06 12. 2015, 21:18