CS U Craiova a pierdut amicalul cu FC Paksi, scor 0-1. Cu ce echipă a început Mogoșanu

Într-un amical disputat în Antalya, CSU Craiova a pierdut în fața ocupantei locului 4 din prima ligă maghiară, FC Paksi. Unicul gol a fost marcat în minutul 43. În minuutul 88, bulgarul Hristo Zlatinski a ratat un penalty obținut de Măzărache. Același Măzărache a nimerit bara în minutul 78.

În lipsa celor 3 jucători convocați la selecționata divizionară, Ivan, Mateiu și Vătăjelu, Daniel Mogoșanu a utilizat formula: Straton (59 L. Popescu) – Achim (81 Ciocoteală), Iliev, Acka (82 Hreniuc), Izvoranu (62 R. Petre) – Băluță (68 Burlacu), Zlatinski, Madson (60 Dumitraș), Bancu – Nuno Rocha, Hergheligiu (58 Măzărache).

Oltenii vor mai disputa două meciuri amicale în Antalya, cu Slovan Bratislava, pe 3 februarie, și cu Sioni Bolnisi, pe 4 februarie.

Publicat: 31 01. 2016, 19:03
Actualizat: 01 02. 2016, 10:39