Cristiano Bergodi, mulțumit după remiza din FC Argeș – Sepsi și e încrezător pentru meciul cu FCSB: „Am așteptări mari!”

Cristiano Bergodi reactioneaza in meciul de fotbal dintre FC Arges si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, miercuri 15 decembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Cristiano Bergodi, antrenorul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, s-a declarat mulțumit după remiza cu FC Argeș și se gândește deja la meciul cu FCSB din ultima etapă a acestui an.

FC Argeș și Sepsi Sfântu Gheorghe s-au întâlnit miercuri, în cadrul etapei cu numărul 20 din Liga 1, pe Stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Ionuț Șerban, în minutul 2, respectiv Vitalie Damașcan, în minutul 77.

După această partidă, Cristiano Bergodi a explicat că echipa sa a început mai greu jocul de la Pitești, însă s-a declarat mulțumit cu acest punct obținut în deplasare.

Cristiano Bergodi, mulțumit după remiza din FC Argeș – Sepsi și așteaptă meciul cu FCSB

Antrenorul italian al lui Sepsi se gândește deja la ultimul meci din acest an, cel cu FCSB, programat pe 19 decembrie, de la ora 20:30, la Sfântu Gheorghe.

„Din păcate, se poate spune că am intrat de la 1-0 pentru ei. Am intrat în joc după 15 minute. După, mi se pare că echipa a jucat pe un teren foarte moale, a fost greu. Am dezvoltat bine acțiunile, am lovit de două ori bara. Cine a intrat și-a făcut datoria și mă bucur. Până la urmă e un punct câștigat. Aveam două meciuri grele, și cel cu Farul (n.r. din etapa trecută), urmează cel cu FCSB și era important să câștigăm azi. Nu mă îngrijorează faptul că am rămas la șase puncte. Nu e problemă. Eu zic că echipa va face mai bine și ne vom lupta. Vom avea un cantonament și vom încerca să facem ceva.

Am așteptări mari, normal, de la meciul cu FCSB. Va fi un meci important, foarte frumos, pentru că întâlnim o echipă care se deschide, care joacă fotbal. Sperăm să luăm puncte și vom vedea. Eu sunt încrezător”, a spus Cristiano Bergodi, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 15 12. 2021, 19:53
Actualizat: 15 12. 2021, 19:55