Cristian Pustai: „În aceste momente prefer să păstrăm tăcerea”

Antrenorul echipei FC Botoșani, Cristian Pustai, a declarat, luni seară, după remiza din meciul cu ACS Poli Timișoara, scor 1-1, că jocul s-a desfășurat într-o zi tristă și a precizat că preferă să păstreze tăcerea, făcând referire la tragedia petrecută la clubul Colectiv din Capitală.

„Este un joc desfășurat într-o zi tristă, din păcate, și jocul a fost destul de confuz și cred că în aceste momente aș prefera să tac și să păstrăm tăcerea și probabil că o să analizăm zilele următoare„, a spus Pustai la Digisport.

Echipa FC Botoșani a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formația ACS Poli Timișoara, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I.

Oaspeții au deschis scorul prin Hernandez, în minutul 45+1, gazdele reușind egalarea prin Ivanovici, în minutul 74.

În incendiul de vineri seară din Clubul Colectiv au murit 31 de persoane, iar alte aproximativ 130 sunt internate în mai multe spitale din București, peste 50 fiind în stare critică sau gravă.