Cristi Balaj a rămas cu un gust amar după ce a pățit în tribună la meciul Universitatea Craiova – CFR Cluj: „E neplăcut când au pahare în mână și au un limbaj nepotrivit!”

Cristi Balaj in meciul de handbal masculin dintre Dinamo Bucuresti si CS Minaur Baia Mare, contand pentru Liga Nationala, disputat in Sala Dinamo din Bucuresti, vineri 8 septembrie 2017. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 8 poze

Cristi Balaj, președintele clubului CFR Cluj, a urmărit meciul cu Universitatea Craiova din tribună și a rămas cu un gust amar din cauza comportamentului oltenilor.

Universitatea Craiova și CFR Cluj s-au întâlnit sâmbătă seară, în cadrul etapei cu numărul 24 din Liga 1, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Claudiu Petrila, în minutul 14, respectiv Gustavo, în minutul 90+6.

După ce a dezvăluit ce restanțe salariale au jucătorii de la CFR Cluj, Cristi Balaj a criticat atitudinea reprezentanților clubului Universitatea Craiova din timpul meciului.

Cristi Balaj a rămas cu un gust amar după ce a pățit în tribună la meciul Universitatea Craiova – CFR Cluj

Oficialul clubului din Gruia i-a acuzat pe reprezentanții Universității Craiova că au avut un limbaj vulgar la adresa echipei lui Dan Petrescu, în timpul meciului din Bănie.

„Am un respect deosebit față de Mihai Rotaru, față de Reghecampf, față de suporterii din Craiova, dar astăzi și pe viitor este neplăcut să stai în tribuna oficială și lângă tine să fie persoane care au pe spate Universitatea Craiova și stau cu pahare în mână și au un limbaj care nu e potrivit.

Să fie persoane care stau lângă noi și ne înjură, nu face cinste”, a spus Cristi Balaj, potrivit Digi Sport.

Cristi Balaj, critici pentru Mario Camora și Cristi Bălgrădean, după Universitatea Craiova – CFR Cluj

În minutul 84 al întâlnirii din Bănie, Mario Camora l-a faultat pe Ștefan Vlădoiu și a încasat cel de-al doilea cartonaș galben, lăsându-și astfel echipa în zece oameni.

În cel de-al șaselea minut al prelungirilor, Universitatea Craiova a restabilit egalitatea, după mai multe parade consecutive ale lui Cristi Bălgrădean. Portarul lui CFR Cluj și-a ieșit din minți și i-a adresat injurii arbitrului Ovidiu Hațegan, motiv pentru care i-a arătat cartonașul roșu chiar înainte de a fluiera finalul partidei.

Cristi Balaj consideră inadmisibile imprudențele celor doi jucători cu mare experiență din lotul lui CFR Cluj și nu contestă deloc deciziile arbitrului Ovidiu Hațegan.

„Jucătorii eliminați trebuia să fie mai atenți. Camora trebuia să evite primul cartonaș galben, dar și pe al doilea. Bălgrădean nu avea voie, clar s-a întâmplat ceva dacă a văzut roșu direct. Nu avea voie. A fost iritat de anumite decizii, s-a simțit nedreptățit de anumite decizii”, a spus Cristi Balaj.

Publicat: 06 02. 2022, 13:47