Craiova, învinsă în primul amical al anului. Oltenii au luat trei goluri în patru minute și au ratat un penalty

CS Universitatea Craiova a pierdut cu 4-2 primul meci de pregătire disputat în stagiul din Antalya, în fața echipei germane de liga a III-a, SV Meppen.

Alb-albaștrii au condus la pauză cu 1-0, datorită golului marcat de Alexandru Mitriță în minutul 25. În partea a doua, nemții au dominat și au înscris de trei ori în patru minute (54, 56, 57), pe fondul gafelor din apărarea oltenilor și ezitărilor portarului Popescu. Burlacu a redus din handicap după o acțiune personală (77), dar Meppen a mai punctat o dată în minutul 80. Gustavo a ratat un penalty în minutul 84.

Devis Mangia a folosit echipa: Mitrovic (46 L. Popescu) – Popov (46 Datkovic), Kelic (46 R. Popa), Screciu (46 Tiago Ferreira) – Dimitrov (60 Juncu), Zlatinski (46 Mateiu 80 Mihăilă), Bic, Bancu (46 Martic) – Bărbuț (46 Gustavo), Mitriță (46 V. Constantin), Băluță (46 Burlacu).

Următorul meci amical al Universității Craiova este programat pe 21 ianuarie, cu Lechia Gdansk, locul 11 în prima ligă din Polonia.

Publicat: 14 01. 2018, 13:58
Actualizat: 14 01. 2018, 13:59