Craiova a ratat din nou șansa să egaleze Steaua în clasament. Băluță: „Este o seară tristă pentru noi”

Jucătorul echipei CSU Craiova Alexandru Băluță a declarat vineri seară, la finalul partidei pierdute în deplasare, scor 1-2 (1-1), în fața formației CSM Poli Iași, că înfrângerea este cauzată de numărul mare de ratări, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Mă bucur că am reușit să înscriu, dar nu a fost suficient. Este o seară tristă pentru noi. Păcat, pentru că am fi putut egala Steaua. Se pare că dacă nu jucăm toți bine, nu reușim să luăm puncte. Am avut multe ocazii în prima repriză. Cred că ne lipsesc concentrarea și experiența. Și tensiunea este mare fiind mereu aproape de primul loc. În a doua repriză nu am mai avut ocazii, iar penalty-ul acordat gazdelor cred că a fost prea ușor acordat. Nu înțeleg de ce se dă așa ușor penalty împotriva noastră„, a spus Alexandru Băluță.

Mijlocașul formației craiovene a adăugat că speră să treacă peste această înfrângere și să obțină din nou rezultate bune: „Trebuie să ținem capul sus și să mergem mai departe pentru că mai sunt multe meciuri de jucat. Sunt convins că ne vom reveni și vom reuși din nou să câștigăm.”

CS Universitatea Craiova a suferit a doua înfrângere consecutivă și a rămas la trei puncte distanță de liderul Steaua.