Crăciunescu nu e de acord cu rejucarea:** „Mă apucă râsul când îl aud! Cum să desființezi un raport făcut de arbitru?”

Comisia de Disciplină a LPF a decis ca derbiul dintre Universitatea Cluj și CFR Cluj, întrerupt marți în minutul 27 la scorul de 0-1, să se rejoace din minutul 1, de la scorul de 0-0.

LPF a decis că meciul dintre „U” și CFR se va disputa joi, 17 mai.

Ion Crăciunescu critică decizia de rejucare a partidei și îl acuză pe Dumitru Dragomir că a influențat luarea acestei hotărâri la LPF.

„Problema e că nu se ține cont de ceea ce scriu arbitrii în raport. Președintele LPF a pus vina, imediat după meci, pe arbitrul român pentru problemele de la meci. A fost un atac asupra arbitrilor români. Cât să mai suportăm în țara asta ca unii oameni să-și facă mendrele așa cum vor ei?

Eu n-am competența pentru a judeca, dar să desființezi un raport făcut de arbitru… N-am ce să-i răspund lui Boc, mă apucă râsul când îl aud. Alexandru Tudor va fi delegat în continuare. Eu cred că nu se pot aduce arbitri străini. În Comitetul Executiv s-au decis clar partidele ce vor fi conduse de arbitri din străinătate”, a spus Crăciunescu la Sport.ro.

Publicat: 12 05. 2012, 11:41
Actualizat: 12 05. 2012, 11:42