Costel Enache a făcut „analiza” partidei cu Gaz Metan: „Sunt supărat pentru prima repriză”

Astra a remizat pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș, scor 1-1, astfel că echipa antrenată de Costel Enache rămâne pe ultimul loc de play-off, cu 32 de puncte, la unul în spatele lui Sepsi.

Tehnicianul fostei campioane a României nu a fost mulțumit de jocul echipei sale din prima repriză: „Sunt supărat pentru prima repriză, a fost una slabă, anemică. Îmi cunosc foarte bine băieții, am jucători de mare valoare, sunt băieți de caracter. Supărarea a fost alinată după pauză, am văzut ce aștept de la ei, am văzut spiritul de grup.

Nu am arătat uniți în prima repriză. E un început mai greoi, dar așa sunt toate începuturile, a fost un adversar puternic, cu omogenitate. Ai foarte puțin timp de a comunica ce trebuie să facem în repriza a doua, eu nu fac discursuri premeditate. Nu m-ar fi mulțumit rezultatul de egalitate, dar răspunsul poți să-l dai după meci. Astăzi, da, e ok că ne-am menținut distanța față de ei”, a spus Enache la finalul partidei.

Nasser Chamed a deschis scorul în minutul 45+1, iar Mihai Butean a restabilit egalitate în minutul 66, stabilind scorul final. Viitorul (acasă), CFR Cluj (deplasare), Hermannstadt (acasă) și U Craiova (deplasare) sunt ultimele adversare ale giurgiuvenilor din cadrul sezonului regulat.

Publicat: 01 02. 2019, 22:30
Actualizat: 01 02. 2019, 22:33