Constantin Budescu, glumeț după ce a adus victoria lui FCSB în meciul cu Chindia: „Nu știu ce e cu mine, dar nu mă simt rău deloc”

Bucurie a fotbalistilor stelisti dupa un gol marcat cu Constantin Valentin Budescu si Andrei Ioan Cordea in meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, vineri 1 octombrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Constantin Budescu, mijlocașul în vârstă de 32 de ani al lui FCSB, s-a declarat mulțumit după victoria înregistrată în fața Chindiei Târgoviște, în ultimul minut al partidei.

Chindia Târgoviște și FCSB s-au întâlnit în cadrul etapei a 11-a din Liga 1, pe Stadionul „Ilie Oană” din Ploiești, iar roș-albaștrii au învins la limită, scor 1-0, datorită golului înscris de către Constantin Budescu, din penalty, în minutul 90+7.

Chindia a rămas în inferioritate numerică încă din minutul 8, când Kocic a încasat cartonașul roșu.

Constantin Budescu, glumeț după ce a adus victoria lui FCSB în meciul cu Chindia

La finalul acestei întâlniri, Constantin Budescu s-a declarat mulțumit de prestația echipei sale și a transmis că nu este supărat că nu este introdus pe teren încă din primul minut. Totuși, acesta a ținut să îi transmită antrenorului că se simte în formă.

„Mereu am jucat bine aici (n.r. la Ploiești), dar mai importante sunt cele trei puncte. La fotbal e presiune, sunt obișnuit cu presiunea și mă bucură că am marcat. A fost un meci greu. După acea eliminare, ne-a fost mai greu. S-au închis, s-au apărat. Ne-am bucurat și acum în vestiar pentru această victorie, ne-am descătușat. Am avut ocazii de a marca și e un sentiment mult mai plăcut când marchezi în ultimul minut. E o victorie meritată. Și mâine ne putem bucura, iar apoi trebuie să trecem înapoi la treabă.

Nu știu ce e cu mine, dar nu mă simt rău deloc (n.r. râde). Antrenorul decide cine joacă și cine nu. Este mai puțin important dacă încep titular sau intru pe parcurs. Important e să înțelegem că avem un singur obiectiv, acela de a câștiga campionatul”, a spus Constantin Budescu, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 01 10. 2021, 23:30