Concordia – Astra 0-2!** Un penalty ratat, trei bare, o eliminare și numeroase faze SPECTACULOASE! REZUMATUL VIDEO

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 7 poze

*Oaspeții au câștigat în fața Chiajnei, 2-0, după o evoluțiile foarte bune ale lui Tembo și Distefano

Niță a revenit în poarta Chiajnei, a apărat un penalty, iar apoi a scăpat mingea din mână la o fază în care ghionea a fost eliminat pentru henț în careu
Concordia nu a câștigat niciun meci în returul campionatului, iar o nouă înfrângere ar fi a adus formația ilfoveană în hora retrogradării. Partida a început cu ilfovenii în atac, dar cea mai mare ocazie a primei reprize a avut-o japonezul Seto. În minutul 42, mijlocașul asiatic a ratat din șapte metri, o situație foarte bună. Și a fost cam tot pentru 45 de minute cu puțin fotbal și cu mult
frig.

În partea a doua, elevii lui Sinescu au jucat altceva și încă primele zece minute au reușit să rezolve meciul. Fatai a ratat un penalty obținut de de Distefano (48), iar șase minute mai târziu Ghionea a făcut un henț în careu, iar Tembo nu l-a mai iertat pe Niță, portarul care a scăpat mingea din mână la faza respectivă. Găman (65) a dublat avantajul oaspeților și astfel, giurgiuvenii continuă să se mențină pe poziția secundă a Ligii I. De partea cealaltă, echipa lui Ilie Stan a intrat în hora retrogradării.