Concluzia trasă Daniel Stana după înfrângerea de la Botoșani: „Fotbalul te pedepsește dacă nu-l tratezi cum trebuie”

Mijlocașul echipei Pandurii Târgu Jiu, Daniel Stana, a declarat duminică, la finalul partidei pierdute, în deplasare, cu scorul de 1-3 (1-1), în fața formației FC Botoșani că înfrângerea a venit din cauza greșelilor din finalul jocului, transmite corespondentul MEDIAFAX.

„Știam că ne așteaptă un meci greu. La 1-1, am avut câteva ocazii bune. Dacă am fi înscris atunci, poate alta era soarta meciului. Am făcut o primă repriză bună, am marcat. Nu ne putem explica ce s-a întâmplat în repriza a doua. S-a văzut că fotbalul te pedepsește dacă nu-l tratezi cum trebuie. Urmează un meci cu Dinamo și sperăm să luăm puncte. Noi vom trata tot jocul cu toată seriozitatea. Trebuie să ne pregătim cât mai bine. Urmează play-out-ul și vom vedea atunci ce va fi. Nu mă tem de retrogradare. Cred că putem crește în joc și să nu avem probleme la final„, a declarat Daniel Stana.

Și Sergiu Negruț a precizat că jocul s-a pierdut din cauza căderii din repriza a doua: „Pe final, am făcut niște greșeli mari și Botoșaniul ne-a pedepsit. Am jucat aproape tot meciul de la egal la egal. Pentru Dinamo este un meci capital. Pentru noi nu este presiune, dar vrem să facem un meci bun și să luăm punct sau puncte. Nu-mi fac griji legate de retrogradare. Mai sunt multe meciuri în play-off și cred că nu vom avea probleme„.

Publicat: 26 02. 2017, 16:37
Actualizat: 26 02. 2017, 16:38