Concluzia lui Jorge Costa, după ce a remizat acasă cu Petrolul:** „Am câștigat o echipă, e CLAR că vom lua titlul”

Antrenorul formației CFR Cluj, Jorge Costa, a declarat, duminică, după remiza din meciul cu Petrolul Ploiești, scor 1-1, că a câștigat o echipă și a precizat că este sigur că va cuceri titlul.

„Am muncit, am avut șanse de a marca. Am întâlnit o echipă care a venit pentru a nu pierde. Singurul lucru care nu a mers a fost că nu am câștigat. Nu vreau să vorbesc despre arbitru, nu știu nici cum îl cheamă, nici dacă e competent sau nu. Azi am arătat multă forță. Am câștigat o echipă și e clar că vom cuceri titlul, indiferent că vom juca împotriva a 11 oameni, 13 sau 14.

Ne va fi foarte greu, dar sunt sigur că vom reuși. Am jucat contra unei echipe care săptămâna trecută a pierdut la scor. Petrolul e o echipă puternică și știam că ne va fi greu. Ne-am creat ocazii, dar atât am reușit în seara aceasta”, a spus Jorge Costa.

La finalul partidei, la vestiare, jucătorii celor două echipe au avut un conflict, fotbaliștii clujeni acuzându-i pe adversari că au tras de timp.

Echipa CFR Cluj a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formația Petrolul Ploiești, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul prin Borza, în minutul 19, gazdele reușind egalarea prin De Zerbi, în minutul 59.